Derby FC Poličná - FC Juřinka 2:2

25.01.2009 17:19

Druhý zápas turnaje Morava Okno Cup 2009 přinesl zápas na umělce ve Valmezu ,na který se těšil celý region:-)!!,utkání dvou gigantů valašského fotbalu.Zápas mezi FC Poličnou a FC Juřinkou skončil nerozhodně 2:2,což odpovídalo průběhu utkáni.Poličná nastoupila do utkání bez svých opor Šobory Michala a Němce Radka,které v sestavě nahradili David Žarlok a překvapivě i Filip Černoch,což bylo největší překvapení v sestavě Poličné.Zápas začal náporem Juřinky,která se kombinační hrou dostávala před branku Iva Pternka.Poličná se dostávala do šancí především z brejků,které řidili především Černoch a Marek T. a nabízeli šance pro oba hrotové utočníky Žilinského a Zetochu,své šance ale nepromněnili.Juřinka se dostala do vedení 0:1 v průběhu prvního poločasu,kdy se s přímého volného kopu z 20 m prosadil Konvičný Petr,po špatně vyřešené situaci před brankou.Tak skončil i první poločas.V druhém poločase Poličná obměnila stoperskou dvojici Valášek,Orság za Maška s Paličkou.Do obrany na pravý kraj přišel Bečička Marek a Felčír David se posunul na pravý kraj zálohy.Poličná se už více osmělila a dostávala se šancí,bohužel přišel trest,kdy neklapla ofsajdová past Poličné a kanonýr Juřinky Štěpán si po solu už věděl rady a zvýšil na 0:2.Juřinka,která do Valmezu přicestovala pouze s 12 hráči,což se projevilo na konci utkání,kdy Juřince docházely síly a gigant z Poličné do dokázal využít.Nejdříve se v 75.minutě po akci Filipa Černocha dostal do šance Zbyňa Žilinský,byl sražen golmanem Holáňem Petrem v pokutovém území,za což následovala penalta.Míč si vzal sám faulovaný Žilinský a k levé tyči nedal sebemenší šanci Holáňovi a snížil na 1:2.Poličnou to nabudilo a konec zápasu byl už výhradně v její režii.V 85.minutě si narazil Tomáš Marek se Zbyňou Žilinským,byl faulován před pokutovým územím a byl nařízen přímý volný kop.Míč si postavil právě Marek Tomáš a střelou do levé šibenice vymetl všechny pavouky v brance,bylo vyrovnáno na 2:2.Na konci utkání se ještě dostal do šance Valášek Martin,ale na skóre se už nic nezměnilo.Oba týmy se tak podělili po bodu.Dík musí jít i ultras Poličné,kteří celý zápas povzbuzovali,čím se vytvořila skvělá atmosféra na stadiónu.Manažer Petrnek může být spokojen s tím,že si jeho tým udžel neporazitelnost.

Branky Poličná: 75.Žilinský pen. 86.Marek Tomáš-30.Konvičný Petr 68.Štěpán David

Diváci:vyprodáno(ausverkauft)

Sestava Poličná:Ivo Petrnek-Marek Ondřej,Valášek Martin(Palička Milan),Orság Jakub(Mašek Petr),Felčír David-Seidl Daniel(Mašek Petr),Marek Tomáš,Černoch Filip,David Žarlok-Zetocha Lukáš,Žilinský Zbyněk